Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Informacje :: Ogłoszenie
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy obejmuje opieką 55 pacjentek, w większości są to osoby leżące, wymagające szczególnej opieki. Naszym zadaniem jest troska nie tylko o ciało ?chociaż to zadanie jest priorytetem - ale także o ducha, w tym ostatnim etapie życia.

Pomimo, że placówka jest refundowana przez NFZ, nie wystarcza to na wynagrodzenia dla pracowników medycznych  i zakup leków oraz środków pielęgnacyjnych (w tym pampersów). Na wymianę zużytych urządzeń typu macerator musimy poszukiwać sponsorów.

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na miejsce w naszym Zakładzie (oczekuje 125 osób) Siostry przeznaczyły dodatkowy oddział w wyremontowanym budynku od ul. Dąbrowskiego. Wielkim wyzwaniem był remont, ale równie ogromnym wyzwaniem dla nas jest wyposażenie nowego oddziału w którym przewidujemy 30 miejsc.

Jeśli znajdą się sponsorzy i pomogą w wyposażeniu będziemy bardzo wdzięczne i zapewne wdzięczne będą pacjentki, które będą przyjęte.

"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM