Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Nowości i aktualności:
Podziękowanie 2024-05-03
"Nadzieja uczy czekać pomalutku".
Informacja 2023-08-22
Osoby zainteresowane zgłoszeniem do naszego ZOL-u prosimy o zapoznanie się z wymaganą dokumentacją znajdującą się w zakładce DO POBRANIA.
Granty z NFZ 2022-08-19
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej (Siostry Serafitki) Prowincja Oświęcimska
Fundacja Biedronki podarowała tablety dla podopiecznych domów pomocy społecznej i innych ośrodków całodobowej opieki nad seniorami w całej Polsce. Wsparcie otrzymała również nasza placówka - za co bardzo dziękujemy! Przekazane urządzenia mają służyć do kontaktów osób starszych z bliskimi i edukacji.
Dziękujemy... 2022-07-17
Dzięki wpłatom ofiarodawców udało się zakupić podnośnik do dźwigania chorych, który będzie dla nas i podopiecznym ogromnym wsparciem. Aktualnie zbieramy ofiary na doposażenie pralni i zakup suszarki przemysłowej bębnowej, której koszty to ok. 25.000 zł. Dziękujemy za każdą formę wsparcia, które przyczyni się do szerzenia dobra wobec bliźnich, tych najbardziej potrzebujących.
Nasza placówka realizuje grant pn. OZ-431-1-76/20 w ramach projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom".
"Zaprawdę powiadam wam: wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".(Mt 25, 40) Szanowni Państwo Z wielką wdzięcznością przyjęliśmy dar Waszego serca w postaci wpłaty na nasze konto dla potrzeb Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Oświęcimiu oraz przekazanychśrodków chemicznych, pielęgnacyjnych, spożywczych, i ochrony osobistej z racji (...)
Ogłoszenie 2019-05-29
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy obejmuje opieką 55 pacjentek, w większości są to osoby leżące, wymagające szczególnej opieki. Naszym zadaniem jest troska nie tylko o ciało ?chociaż to zadanie jest priorytetem - ale także o ducha, w tym ostatnim etapie życia.
Prośba 2019-05-29
Szanowni Państwo! W imieniu wszystkich Mieszkańców Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc finansową na zakup maceratora - urządzenia do utylizacji zużytych pampersów.
Przeżywając XXVI Światowy Dzień Chorego i 160 rocznicę objawień Matki Bożej z Lourdes tradycyjnie w naszym Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Oświęcimiu sprawowana była Eucharystia w intencji chorych i wszystkich posługujących chorym, a na zakończenie krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.
LO 2017 2017-12-20
Uczniowie Liceum z wizytą w naszym Zakładzie
Najmłodsi pamiętają o naszych Chorych Paniach w ZOL...
Odwiedziny Harcerzy
Ave Maria 2017-02-11
Uzdrowienie Chorych, módl się za nami
Narodzony Boży Syn, niesie dziś całemu światu odkupienie win, ...
W tę betlejemską, jasną noc...
I już jest!!!
Odwiedziny 2016-01-16
Odwiedziny
1 2  Następna »
"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM