Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Nowości i aktualności:
Nasza placówka realizuje grant pn. OZ-431-1-76/20 w ramach projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom".
"Zaprawdę powiadam wam: wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".(Mt 25, 40) Szanowni Państwo Z wielką wdzięcznością przyjęliśmy dar Waszego serca w postaci wpłaty na nasze konto dla potrzeb Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Oświęcimiu oraz przekazanychśrodków chemicznych, pielęgnacyjnych, spożywczych, i ochrony osobistej z racji (...)
Wielkanoc 2020 2020-04-10
Pan Zmartwychwstał! Alleluja! Wielkanoc to czas szczególnie oczekiwany przez wszystkich wierzących. Niesie on przesłanie nadziei nowego życia, które zaczyna się od serca, od sumienia, jest też początkiem nowego świata, wyzwolonego z niewoli grzechu i śmierci: świata ostatecznie otwartego na królestwo Boże, królestwo miłości, pokoju i braterstwa.
Ogłoszenie 2019-05-29
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy obejmuje opieką 55 pacjentek, w większości są to osoby leżące, wymagające szczególnej opieki. Naszym zadaniem jest troska nie tylko o ciało ?chociaż to zadanie jest priorytetem - ale także o ducha, w tym ostatnim etapie życia.
Prośba 2019-05-29
Szanowni Państwo! W imieniu wszystkich Mieszkańców Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc finansową na zakup maceratora - urządzenia do utylizacji zużytych pampersów.
Przeżywając XXVI Światowy Dzień Chorego i 160 rocznicę objawień Matki Bożej z Lourdes tradycyjnie w naszym Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Oświęcimiu sprawowana była Eucharystia w intencji chorych i wszystkich posługujących chorym, a na zakończenie krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.
ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA XXVI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO 2018 r.
LO 2017 2017-12-20
Uczniowie Liceum z wizytą w naszym Zakładzie
Najmłodsi pamiętają o naszych Chorych Paniach w ZOL...
Odwiedziny Harcerzy
Ave Maria 2017-02-11
Uzdrowienie Chorych, módl się za nami
Narodzony Boży Syn, niesie dziś całemu światu odkupienie win, ...
I już jest!!!
Odwiedziny 2016-01-16
Odwiedziny
Radosny czas oczekiwania
...Jana Pawła dzisiaj czcimy, gdy świętością Twą jaśnieje, On wzbogacił Kościół święty, mądrej miłości ozdobą..."
św. Mikołaj 2015-12-04
Mamy Błogosławioną!
1 2  Następna »
"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM