Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Informacje :: Dzień Chorego 2018
Przeżywając XXVI Światowy Dzień Chorego i 160 rocznicę objawień Matki Bożej z Lourdes tradycyjnie w naszym Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Oświęcimiu sprawowana była Eucharystia w intencji chorych i wszystkich posługujących chorym, a na zakończenie krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

Z wielkim wzruszeniem patrzyłam na spotkanie chorych z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, na ich radość i wdzięczność wyrażaną w różny sposób dla Pana, który gdy widzi, że nie są w stanie podejść do Niego sam przychodzi do łóżek chorych, aby umocnić ich Swym błogosławieństwem.
Wierzymy, że choroba, cierpienie i ból mają ogromną wartość jeśli są oddawane na chwałę Bogu. Nasza troska o chorych obejmuje nie tylko ciało, ale także zdrowie duszy, dostęp do sakramentów świętych i opiekę duchową.
W tym roku Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Chorego, tematem Dnia Chorego uczynił słowa, które Jezus, wywyższony na krzyżu, kieruje do swojej Matki Maryi
i do Jana: ?'Oto syn Twój (?) Oto Matka twoja'. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie? (J 19, 26-27).
Przyjmując Maryję jako Matkę, chcemy uczyć się od Niej miłości do drugiego człowieka i prosić by powołanie do macierzyństwa duchowego realizowało się w nas w trosce o chorych na wzór Jej macierzyńskiego serca.
Kończąc przytoczę słowa z Orędzia Ojca Świętego Franciszka: ?Niech Dziewica Maryja wstawia się za tym XXVI Światowym Dniem Chorego; niech pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspiera tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim ? chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom ? udzielam
z serca Błogosławieństwa Apostolskiego.? /Orędzie na XXVI Światowy Dzień Chorego 2018 r./
s. Magdalena Cwajda
"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM