Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Informacje :: Ave Maria
Uzdrowienie Chorych, módl się za nami

"Spojrzenie Maryi, Pocieszycielki strapionych, rozświetla oblicze Kościoła w jego codziennym zaangażowaniu na rzecz potrzebujących i cierpiących."                   (z Orędzia Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego)

Obchodzony co roku 11 lutego Światowy Dzień Chorego to czas szczególnego pochylenia się nad tajemnicą choroby i cierpienia, czas wzmożonej modlitwy nie tylko za chorych, ale i za tych, którzy im służą. W naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym uczciliśmy ten dzień wspólnym uczestnictwem w Eucharystii, po której kapłan udzielił każdej z naszych Pań indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Niech ten gest wyrażający pochylenie się Boga nad ludzkim cierpieniem oraz wstawiennictwo Maryi, naszej troskliwej Matki, umacnia każdą naszych Podopiecznych w znoszeniu trudów choroby, przyniesie pocieszenie i radość.

"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM