Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Informacje :: Szanowni Państwo
"Zaprawdę powiadam wam: wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".(Mt 25, 40) Szanowni Państwo Z wielką wdzięcznością przyjęliśmy dar Waszego serca w postaci wpłaty na nasze konto dla potrzeb Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Oświęcimiu oraz przekazanychśrodków chemicznych, pielęgnacyjnych, spożywczych, i ochrony osobistej z racji panującej pandemii.

Naszą opieką obejmujemy 56 obłożnie chorych kobiet, w większości leżących. Państwa dar zaspokoił najpilniejsze potrzeby naszych podopiecznych, a z zebranych środków został zakupiony macerator do utylizacji zużytych pampersów, co ułatwiło nam sprawne funkcjonowanie Zakładu. Ponieważ ogromna jest liczba osób oczekujących na miejsce, tworzymy kolejny oddział dla 30 osób i chcemy zakupić podnośnik do dźwigania chorych i materace przeciwodleżynowe co będzie kosztowało ponad czterdzieści tysięcy. Dziękując za przekazane dary materialne i finansowe życzę wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom z Kęt, Libiąża i Oświęcimia, aby w tym szczególnym czasie jaki przeżywamy: okres Wielkanocny i czas pandemii, zaowocowały pogłębieniem wiary i umocnieniem nadziei oraz otwarciem na Boga obecnym w drugim człowieku. Państwa świadectwo jest potwierdzeniem szlachetnego serca, wrażliwego na ubogich i potrzebujących.
Niech Boża mądrość i światło Ducha Świętego oraz opieka Maryi towarzyszą Wam w życiu codziennym i będą źródłem nieprzemijającej radości i poczucia więzi z Bogiem obecnym w najbardziej potrzebujących.
Za wszystkich naszych dobroczyńców modlimy się codziennie w modlitwie różańcowej z naszymi chorymi oraz sprawowanej Eucharystii w intencji wszystkich, którzy wspierają nas konkretnym czynem i modlitwą.
Wszystkich naszych przyjaciół i dobroczyńców zawierzam przez wstawiennictwo Błogosławionej Założycielki Zgromadzenia Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk Patronce naszego Zgromadzenia Matce Bożej Bolesnej prosząc o opiekę nad Wami i błogosławieństwo dla Was Rodziny.

Z wdzięcznością i zapewnieniem o pamięci w modlitwie

s. Elżbieta Cwajda
wraz z pracownikami i pacjentkami
Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Oświęcimiu
"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM