Home O nas Galerie Podopieczni Do pobrania Portrety Linki Kontakt
Informacje :: Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom
Nasza placówka realizuje grant pn. OZ-431-1-76/20 w ramach projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom".

Cele główny grantu: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców/pacjentów i pracowników Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej (Siostry Serafitki) Prowincja Oświęcimska w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19.

Wartość grantu wynosi 40520,43 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz 6078,07 zł wkładu własnego.

Okres realizacji grantu: od 28.05.2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

W wyniku realizacji grantu poprawiono warunki podnoszące bezpieczeństwo podopiecznych
i personelu, wyposażono środki ochrony osobistej: płyny do dezynfekcji, rękawice, kombinezony, fartuchy, maski, dofinansowano częściowo podnośnik dla chorych oraz w całości pokryto koszty aparatu do EKG, 6 termometrów bezdotykowych, 6 pulsoksymetrów, 2 koncentratory tlenu 2 ssaki oraz zakupiono kołdry, poduszki i pościele oraz 1 telewizor dla pomieszczeń przygotowanych na wypadek kwarantanny.

"Jak nikłym ciałem może się posługiwać wielka dusza! Ciało bywa nieraz mizerne, wątłe i chore, mimo wspaniałej duszy. "
Kardynał Stefan Wyszyński
"Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje."
Karol de Foucauld
""Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera.""
Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
""Jestem przekonany, że chrzescijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój." "
Jan XXIII
""Spałem i śniłem, że życie jest radością. Obudziłem się i zobaczyłem, że życie jest służbą. Zacząłem służyć i zobaczyłem, że służba jest szczęściem.""
Rabindranath Tagore
COPYRIGHTS © 2011 ZOL Siostry Serafitki Made by INVENTCOM